Trénuj doma od 13.4 do 19.4.

1. Reakční rychlost + krátký první dotek – budeš trénovat každý den

POPIS CVIČENÍ/HRY

Hráč si kolem sebe rozestaví různě barevné mety a stoupne si mezi ně s míčem. Na signál rodiče, který vybírá jednu barvu z met, se snaží co nejrychleji dotknout míčem dané barvy.

Pokud není k dispozici člen rodiny nebo kamarád, můžeme využít diktafonu na telefonu, kam si předem nahrajeme dané pořadí barev a pustíme si na začátku cvičení.

Pokud doma nemáme různě barevné mety, můžeme využít jiné předměty z domu (plyšáky, boty, polštáře)

VARIANTY

Způsob prvního doteku můžeme nechat volně na hráči.

První dotek a zaseknutí u kloboučku provádíme placírkou.

První dotek provádíme vnějším nártem a míč následně vrátíme stahovačkou.

Prostor mezi jednotlivými starty můžeme vyplnit ping-pongem, či nášlapy na míč

2.Zápasová hra s přihrávkou – zahraj si aspoň jednou

Zábavná i kondičně laděná hra, na přesnost kopu, kde můžeme hrát prvním dotekem, dvěma rychlými doteky, nebo si pravidla upravovat variabilně, podle počtu hráčů.

Varianty:

Jsou naznačené již v cíli cvičení, ale dá se hrát i v této karanténí době jako opravdová hra týmů, kde se hráči vlastně vůbec nemusí potkat. Stačí si dobře vyhledávat místo být pozorný a vlastně se vyhýbat spoluhráčům i soupeřům širokým obloukem, ideálně být třeba 10 metrů od sebe.
může se tedy hrát dva proti dvěma tak, že jedna dvojice hraje a druhá odpočívá, nebo dokonce hraje dvojice, proti druhé dvojici, tak že spoluhráči hrají po sobě, a pokud dají oba, počítají se jim dva góly, stejně jako když si nahrají na volej vzduchem a trefí gól z první.
Podobných úprav pravidel ale vymyslíte více.

3.Domácí Flowin s Pavlem Čvančarou – každý den, když nebudeš cvičit s Dášou (Hýbeme se s Akademií)

4. Hýbeme se s a Akademií 2 a 3 – budeš cvičit každý den,kdy nebudeš cvičit s Pavlem a můžeš si vybrat zda budeš dělat 2 nebo 3

5. Žonglování rukama – lifekinetic – klidně můžeš každý den

Hráč používá dva míčky, s kterými různými způsoby hází (tenisáky, ponožky, cokoliv).

VARIANTY:

– v obou rukou míčky házi směrem vzhůru a chytá
– hodí míčky nahoru, překříží ruce
– házení míčků v chůzi dopředu, bokem, dozadu
– hodí míčky nahoru tleská
– ve dvojici každý má jeden míček a hází spoluhráči
– jeden hráč má oba míčky, jeden hodí nad sebe, druhý si rychle vymění se spoluhráčem

6. cvičení – Fotbalové nožičky – toto cvičení opakuj každý den aspoň 3 minuty

7. Rozvoj koordinace a síly – toto zvládneš tento týden aspoň 3 krát 🙂

1.Hráč přebíhá přes mety (vpřed – vzad) a poté přes mety rychle vpřed a vrací přihrávku kterou dostává od spoluhráče.Poté běží do boku a pozpátku a jde znova.
2.Hráč přebíhá přes mety bokem,poté jde pozpátku kolem mety kde se obrací a dostává přihrávku kterou vrací a jde opět zpátky a totéš na druhou stranu.
3.Hráč jde v podporu ležmo po rukách mezi mety a mezi mety udělá klik s tlesknutím a dostavá přihrávku po zemi kterou rukou vrací.

VARIANTY

Různé velikosti míče,zpětná přihrávka hlavou,vrchem,nártem,vnitřní stranou nohy
U mladších kategorií menší náročnost bez tlesknutí,bez kliku jen projít.